Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo? - Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.07.2018

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Dzięki niej każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo, m.in. w miejscu swojego zamieszkania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Za jej pośrednictwem grójeccy policjanci codziennie otrzymują nowe zgłoszenia. Każde z nich jest przez nas dokładnie sprawdzane.

Po dodaniu zgłoszenia we wskazane miejsce kierowani są policjanci, którzy je weryfikują. Jeśli zgłoszenie się potwierdza, to w ten rejon jest kierowana większa liczba funkcjonariuszy.

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa blisko 1371 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń. Niezmiennie najwięcej sygnałów dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest także  dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile. Użytkownicy pobierając tą aplikację  znajdą w niej zakładkę z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Dziękujemy naszym mieszkańcom za przekazane zgłoszenia.

/AW

Powrót na górę strony