Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji z okazji Święta Patrona kierowców i podróżujących

Data publikacji 25.07.2018

Święty Krzysztof jest patronem kierowców. Tradycyjnie w tym dniu bierzemy udział w święceniu naszych pojazdów, gorliwie prosząc Patrona o szczęście w podróży, pewną rękę i błogosławieństwo na czas jazdy.

Podróżując nie możemy nie dostrzegać zagrożeń na drodze lub, co gorzej, bagatelizować je. Czasami próbujemy oszukiwać samych siebie uznając, że za wypadki drogowe odpowiada jedynie zły stan dróg, warunki atmosferyczne lub po prostu splot zdarzeń, który ludzie nazywają pechem. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że często największe zagrożenie drzemie w nas samych.

Nadmierna i niedostosowana do warunków prędkość, jazda po alkoholu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa, zmęczenie, agresja - to czynniki, które mnożą tragedie na drogach.

Apeluję więc dzisiaj o zachowanie ostrożności na drodze. Zauważajmy innych, których napotykamy podczas podróży – każdą osobę z jej pragnieniem szczęśliwego dotarcia do celu. Dzięki takim zachowaniom nasza podróż okaże się bezpieczna, a jadąc nie szybciej niż nasz Anioł Stróż potrafi latać, zawsze szczęśliwie wrócimy do domu.

W imieniu własnym jak i wszystkich policjantów i pracowników Mazowieckiego Garnizonu Policji jeszcze raz apeluję i proszę o poszanowanie życia swego i innych uczestników ruchu drogowego, albowiem jest ono największą wartością. Życie to dar, który każdy z nas otrzymuje tylko raz. Chrońmy życie na mazowieckich drogach.

Powrót na górę strony