Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 16.10.2018

W weekend na drogach powiatu grójeckiego policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących, którzy stracili już prawo jazdy, odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

W sobotę późnym wieczorem w Belsku Małym patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę autobusu, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2,6 promila w wydychanym powietrzu. 45-letni mieszkaniec naszego powiatu stracił prawo jazdy.

Następnego dnia w Chynowie również policjanci z drogówki zatrzymali 28-letniego kierującego BMW, który posiadał blisko 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za pół godziny patrol z Mogielnicy zatrzymał 29-latka kierującego motorowerem, w stanie nietrzeźwości, tj. 1,4 promila.

Mimo nieustannych apeli policji i kampanii społecznych wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Warto pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

/AW

Powrót na górę strony