Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani na drogach naszego regionu

Data publikacji 23.07.2019

W ciągu ostatnich trzech dni policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących oraz z czynnym zakazem kierowania pojazdami. Jednego z mężczyzn patrolówka zatrzymała dwa razy. Apelujemy o rozwagę.

W piątek policjanci z grójeckiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 24-latka, który w Grójcu kierował nissanem posiadając w wydychanym powietrzu ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W sobotę po godz. 15 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w Warce. Mundurowi ujawnili wskazany pojazd. Jednak kierujący volkswagenem nie zastosował się do sygnałów nakazujących zatrzymanie się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało 32-letni kierujący posiadał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca i pasażer golfa nie odnieśli obrażeń.

W niedzielne popołudnie funkcjonariusze z Warki zatrzymali 81-latka kierującego volkswagenem w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pokazało blisko 0,9 promila.

Jeszcze tego samego dnia w Brzostowcu kolejny nietrzeźwy wpadł do rowu. Mieszkaniec gminy Pniewy kierując fiatem dukato uderzył w pachołek drogowy i wjechał do rowu. Pachołek uderzył w jadącego z przeciwnej strony mercedesa. Nikt nie odniósł obrażeń, natomiast 33-latek kierujący fiatem uciekł z miejsca zdarzenia. Przybyły na miejsce patrol policji szybko ujawnił i zatrzymał sprawcę kolizji, który jak się okazało był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 3 promile.

W tym czasie dyżurny naszej jednostki otrzymywał zgłoszenia o nietrzeźwym kierującym poruszającym się po Grójcu. O godz. 22 policjanci z grójeckiej patrolówki zatrzymali 38-latka, który jeździł renault mając w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu oraz obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek ci sami policjanci zatrzymali w Grójcu dwóch kolejnych pijanych kierowców posiadających zakaz prowadzenia pojazdów. Pierwszym zatrzymanym przed godz. 20 mężczyzną okazał się ten sam kierujący renault z poprzedniego wieczoru. Tym razem miał w organizmie ponad 2,6 promila. Po dwóch godzinach mundurowi zatrzymali kierującego oplem 44-letniego mieszkańca Grójca, który miał taką samą zawartość alkoholu jak poprzednik.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. W takim stanie kierowca nie ma pełnej kontroli nad pojazdem i tym co się dzieje na drodze. Uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nietrzeźwi za kierownicą często też są skłonni do brawury i lekceważą przepisy drogowe. To może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. Apelujemy zatem do kierowców aby pamiętali, że na drodze są odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg. Jednocześnie dziękujemy za wszelkie informacje dotyczące pijanych kierowców. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo.

kom. A. Wójcik

  • grafika
Powrót na górę strony