Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójecka grupa "SPEED"

Data publikacji 02.10.2019

Działania policyjnej grupy „SPEED” są widoczne każdego dnia. Jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Niestety z podsumowania pracy funkcjonariuszy wynika, że wiele osób dalej lekceważy przepisy ruchu drogowego. W ubiegłym tygodniu ujawniono 29 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalna prędkość. Jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km w obszarze zabudowanym. Dlatego policjanci będą kontynuować swoje działania. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W grupie „SPEED” pracują doświadczeni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego posiadający specjalistyczne przeszkolenie. Mundurowi są kierowani w miejsca najbardziej zagrożone, gdzie niektórzy młodzi kierowcy niestety nie zauważają, że znajdują się na obszarze zabudowanym i łamią przepisy. Obecni są zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i drogach lokalnych.

W ubiegłym tygodniu jedna kobieta stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto podczas kontroli blisko 80 pojazdów, ujawniono 75 wykroczeń dorgowych, w tym 29 przekroczeń prędkości.

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. W miejscowości Kozietuły na drodze krajowej nr 728, 22-letnia kobieta kierując nissanem jechała z prędkością 109 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci działający w grupie "SPEED" działają i będą działać zdecydowanie i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Apelujemy o odpowiedzialność i wyobraźnię na drodze.

/AW

Powrót na górę strony