Aktualności

Grupa „SPEED” działa na terenie powiatu grójeckiego

Data publikacji 23.10.2020

80 skontrolowanych pojazdów, 68 ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierowców, 3 przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym - to wynik tygodniowej akcji grójeckiej grupy „SPEED”.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z grójeckiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji, w dniach 12 do 18 października br. policjanci „drogówki” skontrolowali 80 pojazdów, nałożyli na kierujących 64 mandaty karne, w tym 52 za przekroczenie prędkości. Mundurowi zatrzymali 3 kierowców na przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrucając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na terenie całego powiatu grójeckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony