Aktualności

Działania grupy "SPEED" na terenie powiatu grójeckiego

Data publikacji 25.01.2021

88 skontrolowanych pojazdów, 57 ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierowców, 45 przekroczeń dopuszczalnej prędkości - to wynik tygodniowej akcji grupy „SPEED” na terenie powiatu grójeckiego.

W trakcie tygodniowej akcji, w dniach 18-24 stycznia 2020 roku policjanci „drogówki” skontrolowali 88 pojazdów, nałożyli na kierujących kilkadziesiąt mandatów karnych, w tym aż 45 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrucając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na całym mazowszu, w tym również na terenie powiatu grójeckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

/AW

Powrót na górę strony