Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Brał w nim udział dzielnicowy na urlopie

Data publikacji 25.03.2021

O podejrzeniu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu poinformował policjantów świadek zdarzenia. Na miejscu obecny był również dzielnicowy z Błędowa przebywający na urlopie. Okazało się, że 68-letni mieszkaniec gminy Błędów miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj wieczorem na ul. Kościelnej w Błędowie uwagę dzielnicowego, który przebywał na urlopie, przykuł dźwięk silnika samochodu na wysokich obrotach. Zainteresowany sytuacją podszedł bliżej i zauważył, że inne osoby obecne na miejscu próbują powstrzymać od dalszej jazdy prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego. W tej sytuacji dzielnicowy zareagował natychmiast i dołączył do mieszkańców swojego rejonu.

Zatrzymanym na gorącym uczynku okazał się 68-letni mieszkaniec gminy, który jadąc daewoo lanosem najpierw uszkodził metalowe barierki w okolicy szkoły podstawowej, a następnie uderzył w kosz na ul. Kościelnej w Błędowie. Dzielnicowy dzięki pomocy innych świadków zdarzenia uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie.

Policjanci z Grójca zbadali trzeźwość zatrzymanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Teraz nieodpowiedzialny 68-latek wytłumaczy się będzie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Zdjęcia oraz video udostępnione przez portal www.grojec24.net

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony