Areszt za posiadanie znacznej ilości marihuany - Aktualności - KPP w Grójcu

Aktualności

Areszt za posiadanie znacznej ilości marihuany

Data publikacji 22.09.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego grójeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 33-latek posiadał marihuanę, którą mógł podzielić na blisko 7 tysięcy porcji. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Grójeccy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, otrzymali informację o mężczyźnie, który może posiadać zabronione substancje. W miniony piątek mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Pilicą został zatrzymany, ponieważ w mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków.

Podczas przeszukania lokalu 33-latka, policjanci znaleźli 1740 gramów marihuany. Następnie funkcjonariusze w ramach prowadzonych czynności w dorzeczu Pilicy ujawnili plantację krzewów konopi, których właścicielem był zatrzymany mężczyzna. Podejrzany trafił do policyjnej celi, a narkotyki zabezpieczono. Na rynek nie trafiły środki warte co najmniej 90 tysięcy złotych.

33-latek już usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości ziela konopi oraz urządzenia służącego do wytwarzania środków odurzających. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony