Aktualności

Nielegalna odzież na giełdzie i targowiskach

Data publikacji 09.11.2021

Odzież z podrobionymi znakami towarowymi oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy – to wszystko ujawniają policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na giełdzie samochodowej i targowiskach. Funkcjonariusze w ostatnich tygodniach zatrzymali trzy osoby, którym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci z grójeckiej komendy realizując własne materiały operacyjne na giełdzie samochodowej w Słomczynie w minioną niedzielę kolejny raz ujawnili i zabezpieczyli produkty odzieżowe znanych, drogich marek. Zabezpieczona odzież posiadała podrobione znaki towarowe. Wartość rynkowa oryginalnych produktów może wynosić ponad 10 tys. złotych.

Z posiadanych informacji wynika, że zabezpieczony towar był oferowany do sprzedaży. 33-letnia mieszkanka Skierniewic została zatrzymana po tym, jak operacyjni zastali kobietę sprzedającą nielegalną odzież. Właścicielce zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za usiłowanie wprowadzania do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

To nie pierwsze takie zatrzymanie w ostanim czasie. Dzięki zaangażowaniu i wnikliwej pracy operacyjnej, funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej nieprzerwanie ujawniają nielegalną odzież z podrobionymi znakami towarowymi oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony