Aktualności

Grójecki dzielnicowy zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 12.04.2022

Dzielnicowy przeprowadził zbiórkę dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie gminy Pniewy i potrzebujących pilnego wsparcia. Zakupiona żywność oraz artykuły dla dzieci zostały dostarczone do hotelu, gdzie przebywa 23 uchodźców.

Policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Grójcu od pierwszych dni wspierają obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie na terenie Polski. Wiele osób włączyło się w zbiórki rzeczowe i finansowe. Oprócz tych indywidualnych form powstała również wspólna inicjatywa zorganizowania zbiórki najbardziej potrzebnych w takim czasie produktów.

W ciągu jednego dnia policjanci i pracownicy cywilni zebrali pieniądze na zakup żywności oraz artykułów higienicznych. W działania aktywnie włączyli się dzielnicowi. Zakupione rzeczy zostały już przekazane do hotelu znajdującego się na terenie gminy Pniewy, w którym obecnie przebywa 23 uchodźców z Ukrainy. Podczas spotkania prowadzono również działania profilaktyczne o przypadkach zagubień dzieci, oszustwach i nadużyciach przez osoby oferujące usługi transportowe.

Policyjna pomoc w każdym zakresie trwa nadal. Podobną zbiórkę zorganizowano w lutym, artykuły zostały przekazane dla osób potrzebujących przekraczających granicę. Funkcjonariusze są zaangażowani w przekazywanie obywatelom Ukrainy informacji prawnych i wspieranie ich w różnych życiowych sytuacjach, które są dla nich nowe i często bardzo trudne.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Grójecki dzielnicowy zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy
  • Grójecki dzielnicowy zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy
  • Grójecki dzielnicowy zorganizował zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy
Powrót na górę strony