Aktualności

Jechała porsche 136 km/h w obszarze zabudowanym. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 17.06.2022

Zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, mandat 2500 złotych i 10 punktów karnych dopisanych do indywidualnego konta, to efekt jazdy 34-letniej kobiety jedną z wareckich ulic. Kierująca na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechała 136, a tę dynamiczną jazdę zakończyli policjanci z grójeckiej drogówki.

Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Grójeccy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

W środę policjanci prowadząc kontrole prędkości na jednej z ulic Warki, zauważyli dynamicznie przemieszczającego się porsche. Policjanci dokonali pomiaru prędkości pojazdu niemieckiego producenta i okazało się, że 34-latka, jedzie o 86 km/h szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h.

Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych, a do jej konta zostało dopisane 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony