Aktualności

Nowy radiowóz w posiadaniu grójeckiej komendy

Data publikacji 18.01.2023

Kolejny radiowóz wzbogacił tabor Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Nowoczesny, terenowy pojazd bardzo dobrze sprawdzi się w pracy na wiejskim terenie. Zakup był możliwy dzięki sfinansowaniu go przez Komendę Główną Policji oraz lokalne samorządy z Belska Dużego i Jasieńca.

W poniedziałek odbyła się prezentacja i przekazanie nowego radiowozu marki KIA Sportage policjantom z Grójca. Komendant Powiatowy Policji w Grójcu mł. insp. Wojciech Bednarski spotkał się z Panią Martą Cytryńską Wójt Gminy Jasieniec oraz Panem Władysławem Piątkowskim Wójtem Gminy Belsk Duży i Panem Bogusławem Sikorskim Przewodniczącym Rady Gminy w Belsku Dużym. 

Zakup tego nowoczesnego pojazdu służbowego był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Komendy Głównej Policji oraz samorządów z powiatu grójeckiego tj. Urzędu Gminy w Belsku Dużym oraz Urzędu Gminy w Jasieńcu. 

Radiowóz jest wart ponad 170 tysięcy złotych. Pojazd ma 150 KM, a jego pojemność silnika to 1,6 dm3. Terenowy samochód będzie niewątpliwie przydatny w poruszaniu się po zróżnicowanym terenie. 

Takie inwestycje i przedsięwzięcia są potrzebne i niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grójeckiego. Są również wyrazem troski i odpowiedzialności za mieszkańców powiatu grójeckiego. W 2022 r. Komendant Powiatowy Policji w Grójcu dzięki przychylności władz samorządowych uzyskał deklarację przekazania funduszy w ramach wsparcia Policji na zakup kolejnych 5 pojazdów. 

nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Nowy radiowóz w posiadaniu grójeckiej komendy
  • Nowy radiowóz w posiadaniu grójeckiej komendy
  • Nowy radiowóz w posiadaniu grójeckiej komendy
Powrót na górę strony