Aktualności

Policyjny pies w akcji. Nador doprowadził do sprawcy włamania do domu

Data publikacji 15.02.2023

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 38-latek, który włamał się do domu. Właściciel zgłosił brak m.in. biżuterii. Mężczyznę już w dniu zgłoszenia zatrzymali policjanci z Chynowa, a pies służbowy doprowadził do miejsca jego pobytu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego pod Chynowem. Do zdarzenia miało dojść kilka dni wcześniej. Ktoś wybił szybę w oknie i dostał się jego wnętrza, skąd skradziono m.in. biżuterię. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Podejrzany w tej sprawie został zatrzymany już w dniu zgłoszenia przestępstwa.

Sprawca pozostawił ślady, po których do jego miejsca pobytu doprowadził pies służbowy Nador z przewodnikiem mł. asp. Sławomirem Bąbą z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. 38-latka nie zastano pod tym adresem. Dzięki dobremu rozpoznaniu podległego rejonu chynowscy policjanci szybko zatrzymali podejrzanego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a jego dalszym losie zdecyduje sąd. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony