Aktualności

Areszt za znęcanie się nad rodziną i zwierzęciem

Data publikacji 06.03.2023

41-latek stosował przemoc fizyczną i psychiczną. Podczas jednej z kłótni swoją agresję wyładował także na psie, rzucając nim o podłogę. Mężczyzna został zatrzymany. Po przedstawieniu zarzutów decyzją sądu agresor na 3 miesiące trafił do aresztu.

W miniony czwartek mieszkanka powiatu grójeckiego zadzwoniła na numer alarmowy prosząc o pomoc. Poinformowała, że jej 41-letni partner stosuje wobec rodziny. Interweniującym policjantom wyjaśniła, że sytuacje powtarzają się od dłuższego czasu. 

Ustalono, że mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu m. in. awanturuje się, używa słów wulgarnych oraz uderza będącą w ciąży partnerkę oraz jej córkę. Wielokrotnie groził również pozbawieniem życia. Podczas ostatniej awantury rzucił małym psem o podłogę, w wyniku czego zwierzę doznało złamania kości udowej i obrzęku płuc. Sprawca interwencji uciekł z domu przed przyjazdem policjantów.

Mundurowi z Chynowa ustalili gdzie przebywa i zatrzymali mężczyznę pod innym adresem, który następnie trafił do policyjnego aresztu. W piątek agresor usłyszał prokuratorskie zarzuty. Odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad rodziną oraz znęcanie się nad zwierzęciem. W sobotę grójecki sąd po analizie akt postępowania, chroniąc pokrzywdzonych aresztował podejrzanego na 3 miesiące.  

Używanie przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej wobec osób najbliższych jest zabronione. Jeśli ktoś łamie ten zakaz musi liczyć się z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z kodeksem karnym znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony