Aktualności

Szukali poszukiwanego ujawnili narkotyki, potwierdzając KMZB

Data publikacji 13.03.2023

Grójeccy policjanci poszukiwali mężczyzny ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Kryjówką poszukiwanego miało być jedno z mieszkań na terenie Grójca. Jak się okazało, w lokalu nie przebywał poszukiwany, a mężczyzna zaopatrzony w zabronione substancje.

W ubiegłym tygodniu policjanci z grójeckiej patrolówki udali się do mieszkania na terenie Grójca. Według ich informacji w lokalu przebywać mógł mężczyzna poszukiwany przez sąd z Grójca. Jednocześnie sprawdzenie tego adresu realizowano pod kątem potwierdzenia zgłoszenia naniesionego za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń, które dotyczyło środków odurzających.

Funkcjonariusze na miejscu zastali innego mężczyznę. Po sprawdzeniu mieszkania mundurowi nie odnaleźli ściganego, co nie oznacza, że wyszli z pustymi rękami. Podczas przeszukania policjanci ujawnili słoik z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany, a następnego dnia usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany dwa dni później przez ten sam patrol prewencji. W piątek został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 1,5 roku pozbawienia wolności m. in. za przestępstwa narkotykowe.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony