Aktualności

Areszt za liczne włamania do domków letniskowych

Data publikacji 16.03.2023

Dzielnicowy zatrzymał 38-letniego podejrzanego o kradzieże z włamaniem do domków na terenie działek letniskowych pod Chynowem. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów i został aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Chynowa wyjaśnili sprawę włamań do domków letniskowych, do których doszło w lutym i marcu 2023 roku w gminie Chynów. Z domków zginęło wiele wartościowych przedmiotów takich jakich jak elektronarzędzia, butle gazowe czy rower. Szacowana łączna wartość strat to około 11 tysięcy złotych. Policjanci analizowali zawiadomienia o przestępstwach składane przez pokrzywdzonych oraz wszystkie, inne docierające do nich informacje. 

Dzielnicowy ustalił, że sprawcą włamań może być 38-latek mieszkający na terenie tej samej gminy i zatrzymał go w minioną niedzielę. Policjanci zebrali materiał procesowy pozwalający postawić pięć zarzutów kradzieży z włamaniami do domków letniskowych. 

14 marca br. sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Grójcu i aresztował 38-latka na najbliższe 3 miesiące. Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci sprawdzają czy mężczyzna nie dokonał innych przestępstw. 

nadkom. Agnieszka Wójcik 

Powrót na górę strony