Aktualności
Rozmiar czcionki
-
6-letni rowerzysta pod „kołami” bmw- apel do rodziców
O dużym szczęściu może mówić 6-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który wczoraj jadąc na rowerze nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy bmw. Na szczęście nie doznał on obrażeń ciała. Apelujemy do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi dziećmi. Przypominamy jednocześnie, że dziecko do lat 10 nie może sam poruszać się na rowerze po drogach publicznych.
-
Domowi agresorzy aresztowani! Ostrołęccy policjanci skutecznie pomagają ofiarom przemocy domowej
Tylko na przestrzeni ostatnich dni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zatrzymali w policyjnym areszcie trzech mężczyzn, którzy stosowali przemoc wobec członków swoich rodzin. Wszyscy agresorzy otrzymali nakazy opuszczenia domów oraz zakazy zbliżania się do pokrzywdzonych. Ponadto dwóch z nich zostało aresztowanych za stosowanie przemocy i znęcanie się nad rodziną na okres 3 miesięcy. Niech te zdarzenia będą przestrogą dla innych osób, którzy błędnie myślą, że konflikty rodzinne można rozwiązywać za pomocą „pięści”. Apelujemy do świadków takich sytuacji o odpowiednią reakcję.
-
Pomagamy i chronimy-zagubionego seniora policjanci odwieźli do domu
„Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej Policji, ale misja, którą funkcjonariusze wypełniają z dumą za każdym razem, gdy wychodzą na służbę. Tym razem ostrołęccy policjanci pomogli starszemu mężczyźnie, który się zgubił na terenie Ostrołęki.
-
Policjanci z Ostrołęki edukują dzieci z terenu naszego miasta i powiatu w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"
„Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach placówek oświatowych można zobaczyć więcej policyjnych patroli. Ostrołęccy profilaktycy przeprowadzają również spotkania z dziećmi i młodzieżą, w czasie których zapoznają uczniów z przepisami ruchu drogowego i zasadami bezpiecznego spędzania czasu w szkole oraz poza nią. Lekcje bezpieczeństwa teoretyczne i praktyczne w szkołach i przedszkolach są prowadzone również na terenie powiatu ostrołęckiego, m.in. przez dzielnicowych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczną drogę do szkoły naszym pociechom.
-
Uwierzył, że jego internetowa znajoma prosi o pożyczkę - stracił pieniądze
Kiedy znajomy z portalu społecznościowego prosi cię o pożyczkę przez podanie kodu do szybkiej płatności, to niemal możesz być pewny, że pisze do ciebie oszust. Niestety ostrożności nie zachował znajomy 52-letniej mieszkanki powiatu ostrołęckiego, w efekcie stracił 800 złotych.
-
Policjanci z Ostrołęki dbają o bezpieczeństwo uczniów w ramach działań "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY’’
Rozpoczął się rok szkolny, w związku z tym ostrołęccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”, którym nadrzędnym celem jest zapewnienie właściwego nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz drogach prowadzących do szkół i placówek oświatowych. Akcja jest prowadzona dwutorowo, poprzez prelekcje w szkołach oraz ćwiczenia praktyczne na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. Pierwsze tego typu spotkania zostały przeprowadzone dziś w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce.
-
Zachowaj trzeźwość na drodze. Zapowiedź działań „Trzeźwość lokalnie”
4 i 5 września na terenie całego garnizonu mazowieckiego Policji funkcjonariusze będą prowadzić działania „Trzeźwość-Lokalnie”. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie trzeźwości za kierownicą i niewsiadanie po pijanemu „za kółko”. Jeden wypity przez ciebie kieliszek może odebrać czyjeś życie, a tobie wolność.
-
Koniec poszukiwań
Zakończyły się poszukiwania 69-letniego mieszkańca Ostrołęki. Mężczyzna powrócił do domu. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w poszukiwaniach.
-
Miał przy sobie prawie kilogram narkotyków - zatrzymali go ostrołęccy kryminalni
Dzięki pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Ostrołęce kilka tysięcy porcji handlowych narkotyków nie trafi na „rynek”. Do sprawy zatrzymano ostrołęczanina, który już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. To nie wszystko, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności, także za przestępstwa narkotykowe.
-
Uderzył w maszynę do malowania pasów, którą obsługiwał pracownik - ku przestrodze
Warto pamiętać, że prace drogowe są wykonywane nie tylko w dzień, ale także w nocy. Wczoraj doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierowca vw nie zachował ostrożności i uderzył w maszynę do malowania pasów. Na szczęście obsługujący maszynę pracownik nie doznał poważnych obrażeń ciała.