Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ostrołęccy policjanci poszukiwali kobiety z rocznym dzieckiem
Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania wszczęte przez ostrołęckich policjantów pozwoliły na szybkie odnalezienie kobiety z dzieckiem, która z miejsca zamieszkania poszła do lasu. Kobieta Matka znajdowała się pod wpływem alkoholu. Została zatrzymana. Dziecko przekazano pod opiekę członkowi rodziny.
-
Za "kółkiem" nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie-dla własnego bezpieczeństwa i innych warto zdjąć "nogę z gazu"
Niestety pomimo pięknej aury na przestrzeni ostatnich dni doszło do poważnych zdarzeń drogowych. W związku z powyższym apelujemy o „zdjęcie nogi z gazu” i baczne obserwowanie tego co dzieje się na drodze. Przestrzeganie przepisów i nasza koncentracja może zapobiec tragedii na drodze.
-
Mówmy o oszustach naszym rodzicom i dziadkom!
Pomimo wielu ostrzeżeń i informacji medialnych na temat metod działania oszustów, wciąż dochodzi do przestępstw, w których osoby starsze tracą oszczędności swojego życia. Mundurowi apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi i ostrzegają przed ciągle zmieniającymi się metodami oszustw. Jak tego uniknąć? Rozłącz się! Zweryfikuj! To gwarancja bezpieczeństwa. Ostrołęccy policjanci apelują do rodzin seniorów o ostrzeganie ich przed tego rodzaju zagrożeniem.
-
Konkurs „Artystyczny PrzeWODNIK” - nowy termin nadsyłania prac konkursowych
Koniec lata to dobry czas na pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie wspomnień z bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Dlatego w odpowiedzi na wiele próśb placówek oświatowych, do 30 września 2024 r. przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.
-
Przypominamy: w holu KMP w Ostrołęce 24-godziny na dobę można sprawdzić swoją trzeźwość
Wraz z nadchodzącym weekendem ostrołęccy policjanci przypominają, że w holu budynku Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dla wszystkich osób, które chcą sprawdzić swój stan trzeźwości do dyspozycji jest nowoczesny alkomat. Urządzenie dostępne jest przez całą dobę i pozwala szybko i anonimowo na samodzielne sprawdzenie trzeźwości.
-
Podsumowanie działań „Trzeźwość-Lokalnie” - policjanci udaremnili jazdę wielu kierowcom pod wpływem promili
4 i 5 września na terenie całego garnizonu mazowieckiego Policji funkcjonariusze przeprowadzili działania „Trzeźwość-Lokalnie”. Do działań włączyli się także ostrołęccy policjanci, którzy w wielu miejscach na terenie Ostrołęki i powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców w jednym czasie. Niestety bilans tych działań pokazuje wyraźnie, że drogach porusza się wielu nieodpowiedzialnych kierowców, których zatrzymali policjanci. Dla zapewnienia bezpieczeństwa działania będą kontynuowane.
-
Policjanci doskonalili swoje umiejętności strzeleckie w ramach szkolenia zawodowego podoficerskiego-film
W poniedziałek (2.09) w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce przy współpracy ze Szkołą Policji w Katowicach rozpoczęło się szkolenie zawodowe podoficerskie. W ostrołęckiej komendzie bierze w nich udział 24 funkcjonariuszy z różnych jednostek garnizonu mazowieckiego. W ramach kursu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbyły się zajęcia ze „strzelectwa”.
-
Wypadek motocyklistki-bądźmy ostrożni
21-letnia motocyklistka została zabrana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w wyniku wypadku, który miał miejsce wczoraj w m. Zdunek. Ranną kobietę znaleźli kilkanaście metrów od drogi członkowie jej rodziny, którzy zaniepokoili się, że nie wróciła do domu o umówionej godzinie. Dzięki ich właściwej reakcji udało się ją stosunkowo szybko odnaleźć. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność „ na drodze”.
-
Policjanci z Ostrołęki uczą przedszkolaków bezpieczeństwa - kontynuacja kampanię „Bezpieczna droga do szkoły”
Kolejny dzień, kolejne spotkania profilaktyczne z naszymi najmłodszymi mieszkańcami. Tym razem ostrołęccy policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej 2 i 3 w Ostrołęce, aby porozmawiać o bezpieczeństwie najmłodszych. Spotkania zostało przeprowadzone w ramach kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Pomimo końca wakacji ostrołęccy policjanci w dalszym ciągu dbają o bezpieczeństwo nad wodą
Choć wakacje dobiegły końca, to z uwagi na utrzymującą się piękną aurę wiele osób w dalszym ciągu wybiera wypoczynek nad wodą. Dlatego policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji i Patrolowego dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w tym zakresie. Ostrołęccy profilaktycy i dzielnicowi kontrolują cyklicznie rejon plaży miejskiej i tzw. dzikich kąpielisk, sprawdzają jednocześnie, czy uczniowie w tym czasie nie powinni być w szkole. Z kolei mundurowi z „patrolówki” dbają o bezpieczeństwo wykorzystując do tego policyjną łódź motorową. Policjanci w trakcie spotkań z mieszkańcami rozmawiają z nimi na powyższe zagrożenia. Nie zapominajmy, że woda to ogromny żywioł, który tylko w te wakacje zabrał „życie” wielu osób.