Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Co to jest korytarz życia i dlaczego jest tak ważny?
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie dotarcie na miejsce służb ratowniczych i udzielanie pomocy osobom poszkodowanym. „Korytarz życia” został wprowadzony do przepisów ruchu drogowego w celu umożliwienia przejazdu dla pojazdów ratowniczych, poprzez przesunięcie się stojących w „korku” pojazdów w kierunku najbliższych krawędzi drogi. Niewątpliwie jest on niezbędny i konieczny dla szybkiego dotarcia służb do osób potrzebujących pomocy.
-
NIEBAWEM PRZYJĘCIA DO SŁUŻBY W POLICJI. NIE PRZEGAP, NAJBLIŻSZY NABÓR JUŻ 9 WRZEŚNIA BIEŻĄCEGO ROKU!
Informujemy, że 9 września bieżącego roku odbędzie się najbliższy nabór do służby w Policji. Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naboru do Policji należy skontaktować się z ostrołęckim zespołem kadr i szkolenia pod numer telefonu 47 704 15 68, który udzieli wszelkich potrzebnych informacji. Przypominamy, że policjant po ukończeniu półrocznego szkolenia podstawowego, do ukończenia 26 roku życia może liczyć nawet na 5800 złotych na rękę.
-
Do ostrołęckiej komendy Policji zgłosiła się 27-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego i powiadomiła o oszustwie na jej szkodę popełnionym w internecie
Dodała, że ktoś uzyskał dostęp do jej konta e-mail połączonego z portalem społecznościowym. Następnie oszust rozesłał do jej znajomych prośbę o podanie kodu do szybkiej płatności, aby zapłacić za zakupy. Niestety jedna z jej znajomych uwierzyła w tą sytuację i przesłała kod do szybkiej płatności. W efekcie straciła 800 złotych.
-
Uwaga na dzikie zwierzęta na drogach. Kolejne zdarzenie z ich udziałem na naszym terenie
Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wbiegają dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Wczoraj ostrołęccy policjanci odnotowali zdarzenie z udziałem łosia. Na szczęście w jego wyniku nie ucierpiała żadna osoba. W związku z powyższym policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce apelują do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.
-
Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim
W dniach 5-18 września 2024 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.
-
Oszustwo metodą na znajomego z portalu społecznościowego- uważajmy!
30-letnia ostrołęczanka myślała, że pożycza pieniądze swojemu chłopakowi, który zwrócił się do niej o pożyczkę za pośrednictwem komunikatora społecznościowego. W efekcie przekazała kod do szybkiej płatności oszustowi, który włamał się na konto portalu jej chłopaka. Mieszkanka Ostrołęki w efekcie straciła 1000 złotych.
-
Jazda pod wpływem promili, to zawsze zły pomysł-na własnej skórze przekonał się o tym mieszkaniec powiatu ostrołęckiego
Policjanci z ostrołęckiej drogówki udaremnili jazdę kolejnemu niebezpiecznemu kierowcy, który niestety wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, a to dopiero początek jego „kłopotów”. Pamiętajmy, że wsiadając po alkoholu za tzw. kółko możemy być sprawcami tragedii za którą trafimy na wiele lat do więzienia. Warto o tym pamiętać.
-
Za "kółkiem" nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie
Przed nami zapowiedziane przez synoptyków słoneczne dni. Kiedy słońce świeci, niebo jest bezchmurne, a temperatura zachęca do wyjścia z domu, wielu kierowców rusza na drogi z myślą o przyjemnej jeździe. Wydawać by się mogło, że sprzyjające warunki atmosferyczne powinny przekładać się na większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety, statystyki i obserwacje funkcjonariuszy policji wskazują na coś zupełnie odwrotnego – ładna pogoda często sprzyja wzrostowi liczby wypadków.
-
Myśleli, że uda im się uniknąć kary więzienia-ostrołęccy policjanci pokrzyżowali im te plany
Szybkie i skuteczne działania mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce doprowadziły do zatrzymania 2 mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ściągania do odbycia kary pozbawienia wolności.
-
Bezpieczni nieletni z ostrołęcką Policją
W sobotę 24 sierpnia 2024 roku o godzinie 14:00 przy Galerii Bursztynowej w Ostrołęce odbyły się zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Tego dnia nie mogło zabraknąć funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który chętnie przeprowadził spotkanie profilaktyczne w ramach akcji „Bezpieczni nieletni z ostrołęcką Policją”.