Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policyjne działania „motocykliści” - film na którym można zobaczyć służbę policjantów na motocyklach
Wraz z rozpoczęciem się sezonu „motocyklowego” policjanci z ostrołęckiej drogówki kontrolują kierowców jednośladów, m.in. pod kątem prędkości, posiadanych uprawnień do kierowania, trzeźwości oraz stanu technicznego motocykli. W trakcie minionego weekendu w ramach działań skontrolowano 36 miłośników „dwóch kółek”.
-
Nośmy elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym
Zgodnie z obowiązującymi przepisami odblaski powinniśmy nosić po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jednak dbając o swoje bezpieczeństwo, naszych dzieci i bliskich tego rodzaju elementy powinniśmy zakładać nawet poruszając się w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że w takich warunkach jakie mamy obecnie jesteśmy dla kierujących prawie niewidoczni. Kamizelka odblaskowa, czy opaska położona pod choinkę będzie być może dla naszych bliskich najlepszym prezentem
-
Policyjne punkty kontroli trzeźwości - dzięki nim eliminujemy z dróg pijanych kierowców
Mundurowi z ostrołęckiej drogówki w trakcie prowadzonych dziś rano działań dotyczących kontroli trzeźwości udaremnili jazdę kierującej fordem, która wsiadła za kółko będąc pod działaniem promili. Kobieta sądziła, że alkoholu, który spożywała poprzedniego dnia zdążył już „ wyparować” z jej organizmu. Dlatego apelujemy do kierowców o odpowiedzialność. Pamiętajmy, że nawet następnego dnia w naszym organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu.
-
Kierowco: pośpiech za „kółkiem” to zawsze zły doradca
Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Ponikwi Dużej. Kierująca audi może mówić o dużym szczęściu, ponieważ pomimo dużych uszkodzeń pojazdu ona sama nie doznała poważnych obrażeń. Apelujemy, aby pomimo pięknej aury nie przekraczać dozwolonej prędkości i wykazywać się dużą koncentracją podczas jazdy.
-
Straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo - zdejmijmy nogę z gazu
-
Policja Ostrołęka: podsumowanie tygodniowych działań policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED
Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.
-
O krok od tragedii - stosujmy się do znaków STOP!
O dużym szczęściu może mówić kierujący ciągnikiem rolniczym, który dziś zignorował znak STOP na przejeździe kolejowym. Został zabrany do szpitala, na szczęście jak wynika ze wstępnych ustaleń nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Przypominamy: lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych ,,Stop” i ,,Ustąp pierwszeństwa” jest często przyczyną bardzo tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego apelujemy, aby nie jeździć ,,na pamięć” i zwracać szczególną uwagę na oznakowanie!
-
OSTROŁĘCCY POLICJANCI ROZPOCZYNAJĄ KAMPANIĘ SKIEROWANĄ NA OCHRONĘ OSÓB STARSZYCH PRZED OSZUSTAMI „BEZPIECZNY SENIOR”
Dziś funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce rozpoczęli zakrojoną na dużą skalę kampanię skierowaną przede wszystkim na ochronę seniorów przed atakami oszustów posługującymi się metodami na wnuczką, bądź policjanta próbujących od nich wyłudzić pieniądze. W jej ramach na terenie Ostrołęki powstały już 3 duże bilbordy, oprócz tego setki plakatów zostanie umieszczonych na tablicach ogłoszeniowych urzędów i instytucji. Dodatkowo na monitorach zamontowanych w autobusach ostrołęckiego MZK Sp. z o.o. w Ostrołęce oraz telewizji internetowej będą wyświetlane plakaty ostrzegające osoby starsze przed działami oszustów. Akcja zostanie zwieńczona krótkim spotem, w którym wezmą udział seniorki, które rzeczywiście padły ofiarą oszustów na terenie naszego miasta. Powyższe działania wsparł także Urząd Miasta w Ostrołęce i Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
-
Działania "Prędkość"
Dziś, 17 maja Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
-
Chciała sprzedać ubranko do chrztu. Kliknęła w nadesłany link i straciła pieniądze - uważajmy na zakupy w internecie
Prawie 6000 złotych straciła 30-letnia mieszkanka naszego miasta podczas robienia transakcji w ‘’sieci”. Kobieta podczas internetowej sprzedaży ubranka do chrztu, które „wystawiła” za niewielką kwotę kliknęła w podesłany jej link. Przesłany link miał jej posłużyć do otrzymania pieniędzy za sprzedany towar. Chwilę potem z jej konta doszło do nieautoryzowanych przelewów. Pamiętajmy, że jeśli ktokolwiek wymaga podania danych karty płatniczej lub danych służących do logowania do bankowości, oznacza to najprawdopodobniej próbę oszustwa. Nigdy nie przekazuj i nie przepisuj takich danych na stronie otrzymanej w linku przez e-mail/komunikator/SMS.