Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mazowieccy funkcjonariusze przeprowadzili wzmożone kontrole przewozu osób na aplikację
We wtorek na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzone zostały skoordynowane działania kontrolne, ukierunkowane na kontrolę kierujących świadczących odpłatny przewóz osób na aplikację. Akcja została zorganizowana przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Łącznie skontrolowano 108 pojazdów.
-
Kobieta chciała odzyskać pieniądze, a straciła ponad 80 000 złotych
Mieszkanka powiatu radomskiego uwierzyła oszustowi podającemu się za mecenasa, że odzyska jej pieniądze. W konsekwencji straciła kwotę kilka razy większą i przelała na konto oszusta ponad 80000 złotych. Apelujemy o zdrowy rozsądek i czujność podczas operacji finansowych. Zachowajmy ostrożność, nie dajmy się zmanipulować i nie działajmy pochopnie.
-
Nietrzeźwi kierowcy – jeden z nich z sądowym zakazem
We wtorek (08.04) policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. O konsekwencjach jakie poniosą zadecyduje sąd. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
-
Policyjne działania "Prędkość"
9 kwietnia 2025 r. Policja przeprowadzi działania kontrolno - prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja ma charakter międzynarodowy a jej celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
-
Twoje decyzje, mają konsekwencje - kampania czas start
W kwietniu Komenda Miejska Policji w Radomiu przeprowadzi kampanię skierowaną do dzieci i młodzieży. Celem kampanii jest uświadomienie młodzieży konsekwencji czynów karalnych jakie popełnią. W ramach Kampanii przeprowadzono już dwa spotkania - a to dopiero początek.
-
Mazowieccy policjanci z sukcesami na IV Mistrzostwach w Koluchstyl Służb Mundurowych
W minioną sobotę, 5 kwietnia, w Kleosinie, w województwie podlaskim odbyły się IV Mistrzostwa w Koluchstyl Służb Mundurowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez białostocki związek sportowy tej dyscypliny i objęte honorowym patronatem między innymi przez Komendanta Głównego Policji. Reprezentujący mazowiecki garnizon policji funkcjonariusze zajęli czołowe miejsca na podium, a tym samym wywalczyli II miejsce w klasyfikacji drużynowej. W kategorii 100 kilogramów trzecie miejsce zajął sierżant sztabowy Paweł Słotwiński z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
-
Motocyklista stracił prawo jazdy za prędkość. Wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia prędkości
Słoneczna pogoda sprzyja motocyklistom i zachęca do powrotu na drogi po zimowej przerwie. Niestety nie każdy robi to zgodnie przepisami. Policjanci zatrzymali motocyklistę, który rozpoczął sezon zatrzymaniem prawa jazdy oraz wysokim mandatem za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem, brawurą i brakiem ostrożności mogą mieć tragiczne konsekwencje.
-
Policjanci zachęcają młodzież do służby w Policji
Radomskie szkoły ponadpodstawowe organizują dni otwarte. W spotkaniach tych biorą udział również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. W ostatnich dniach m.in. w XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu policjanci zachęcali młodzież do służby w Policji.
-
Kolejna akcja dzielnicowych z Komisariatu II dla podopiecznym domu dziecka
Radomscy policjanci regularnie współpracują z placówkami wychowawczymi. Tym razem dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Radomiu zorganizowali zbiórkę m.in. gier planszowych i maskotek, które przekazali wychowankom domu dziecka.
-
Podawał się za serwisanta i ukradł seniorowi oszczędności
Radomscy policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób. Tym razem sprawca pod pretekstem serwisu domofonu wszedł do domu 90-letniego mieszkańca Radomia i wykorzystując jego nieuwagę ukradł kilkanaście tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych.