Aktualności

Bezpieczeństwo mieszkańców pow. wyszkowskiego - ewaluacyjna debata społeczna

Data publikacji 26.11.2016

24 listopada 2016 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyła się kolejna już debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Uczestnicy zapoznali się z realizacją wniosków zgłoszonych podczas debaty powiatowej w lutym 2016 roku i zgłosili bieżące uwagi w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

W czwartek 24 listopada br. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie odbyła się powiatowa debata społeczna, w której uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie insp. Michał Toporkiewicz, Starosta Powiatu Wyszkowskiego – Pan Bogdan Pągowski, wicestarosta – Pan Adam Mróz, Burmistrza Wyszkowa – Pan Grzegorz Nowosielski oraz Wójt Gminy Długosiodło Pan Stanisław Jastrzębski.

Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele różnych instytucji współpracujących z wyszkowską policją i działających na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa. W debacie udział wzięli także dzielnicowi i kadra kierownicza wyszkowskiej Policji, radni oraz mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości.

Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie rozpoczął spotkanie od podsumowania realizacji wniosków zgłoszonych przez mieszkańców na debacie powiatowej 22 lutego 2016 roku.  W dalszej części swojego wystąpienia inspektor Toporkiewicz przeszedł do prezentacji działającej na Mazowszu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Zasady funkcjonowania i korzystania z KMZB krok po kroku przedstawił koordynator powiatowy KMZB podinsp. Tomasz Macinkiewicz. Komendant Toporkiewicz  zachęcał też uczestników do korzystania z innego nowego narzędzia jakim jest aplikacja mobilna „Moja Komenda”, dzięki której na tylko można skontaktować się z najbliższą jednostką Policji ale też szybko odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Podczas swojego wystąpienia insp. Toporkiewicz poruszył też temat dotyczący bezpieczeństw w ruchu drogowym zwracając szczególna uwagę na przyczyny i skutki wypadków drogowych.

Po wystąpieniu komendanta mieszkańcy mieli okazję wymienić swoje spostrzeżenia i uwagi w zakresie bezpieczeństwa. Poruszana tematyka w zdecydowanej większości dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mieszkańcy zwrócili miedzy innymi uwagę na kierowców jeżdżących z nadmierną prędkością, a także na problemy związane z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ul. Prostej z ul. Sowińskiego. Pojawiły się też spostrzeżenia dotyczące nieprawidłowego oznakowania skrzyżowania ul. Bankowej z ul. Sowińskiego. Jeden z mieszkańców zwrócił także uwagę na problem palenia papierosów przez młodzież  gromadząca się na skrzyżowaniu w okolicy szkół przy ul. I AWP.

Na część z tych pytań udzielono odpowiedzi już w trakcie spotkania. Były też pytania, które wymagają głębszej analizy, a odpowiedzi zostaną przekazane w późniejszym terminie. Komendant zapewnił, że wnioski które leża w jego kompetencjach zostaną przeanalizowane i wdrożone do realizacji.

Uczestnicy debaty zostali poproszeni o wypełnienie anonimowych ankiet za pomocą których mieli okazje wyrazić swoje zdanie na temat samego spotkania, pracy Policji oraz poczucia bezpieczeństwa.

st. sierż. M.Gierlicka

Powrót na górę strony