Aktualności

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragedii w Słopsku

Data publikacji 10.07.2025

Wyszkowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło we wtorek (8.07) około godziny 19.00 nad rzeką Bug w Słopsku. Z wody wydostany został mężczyzna, który pomimo reanimacji zmarł. Apelujemy o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą.

We wtorek (08.07) po godzinie 19.00 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał informację o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny w Słopsku w rzece Bug. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch mężczyzn przebywających na działkach letniskowych w tej miejscowości udało się nad rzekę Bug, gdzie wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie jeden z nich postanowił wykąpać się w rzece. Po wejściu do wody nagle zniknął  z pola widzenia będącemu na brzegu mężczyźnie i nie wynurzał się z wody. Po kilku minutach poszukiwań mężczyzna będący na brzegu  zauważył na tafli wody swojego znajomego, który nie dawał znaku życia. Wówczas ruszył mu na ratunek i dopłynął wraz z nim do brzegu. Na miejsce natychmiast wezwał służby ratunkowe, a następnie sam rozpoczął reanimację. Przybyły na miejsce ZRM stwierdził zgon 68-latka nie podając jednoznacznej przyczyny zgonu. Wyszkowscy śledczy pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny. Dokładna przyczyna śmierci znana będzie po wynikach zarządzonej przez prokuratora sekcji zwłok.

 

PAMIĘTAJMY:

 

1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby uprawnione.

2. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody (również na łódkę, kajak) pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, skłania do brawury, osłabia organizm, a przede wszystkim za bardzo dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.

3. Nie należy skakać do wody na „główkę”, tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody. Taki skok może doprowadzić do urazów kręgosłupa i kalectwa.

4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza. Nie wchodźmy do wody zaraz po kąpieli słonecznej. Unikniemy w ten sposób wystąpienia szoku termicznego.

5. Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, należy upewnić się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone - mają na sobie specjalne kamizelki.

6. Nigdy w pobliżu zbiorników wodnych nie wolno zostawiać bez nadzoru dzieci, nawet jeśli jest to staw, czy basen na własnej posesji.

 

mł. asp. Ilona Puścian

Powrót na górę strony