Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i z zakazem został zatrzymany przez policję

Data publikacji 02.02.2018

Mieszkaniec gm. Wyszków odpowie przed sądem, za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W czwartek (01.02) po południu wyszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. W zatrzymaniu pomogło anonimowe zgłoszenie na policję, że w miejscowości Deskurów wskazanym pojazdem może kierować pijany mężczyzna. Chwilę później kierowca seata był już w rękach policji. Badanie na zwartość alkoholu w organizmie 26-letniego mieszkańca gm. Wyszków wykazało ponad 3 promile. Okazało się również, że kierowca posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

W najbliższym czasie 26-latek stanie przed sądem i odpowie, za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego zakazu sądowego.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które ponosi się odpowiedzialność na podstawie art. 178a kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem, za jego popełnienie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast, niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony