Aktualności

Odwiedź KMZB i przekaż informacje o zagrożeniach w Twojej okolicy!

Data publikacji 09.04.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już znanym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczą o tym zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców naszego powiatu. Są jednak tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła. Dlatego przypominamy, że KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 997 i 112.

Od początku tego roku mieszkańcy pow. wyszkowskiego z takiej formy powiadamiania Policji skorzystali ponad 160 razy (od poczatku funkcjonowania mapy ponad 600). Zgłoszenia mieszkańcow dotyczyły najcześciej nieprawidłowego parkowania - 46  zgłoszeń, potwierdzonych 37, przekraczania dozwolonej prędkosci - 34, z czego funkcjonariusze potwierdzili 28 przypadków, złej organizacji ruchu drogowego - 32, potwierdzonych 26. Inne kategorie wskazywane przez lokalną społeczność to np. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych -19 potwierdzonych 11, a także niewłaściwa infrastruktura drogowa, akty wandalizmu czy grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Policjanci zachęcają mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Prosimy, aby z narzędzia korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

 

Powrót na górę strony