Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czołówka na ul. Białostockiej w Wyszkowie

Data publikacji 08.02.2021

Dwa promile alkoholu w organizmie miał 44-letni kierowca seata. Kompletnie pijany mieszkaniec gminy Somianka wsiadł za kierownicę bez uprawnień i na ulicy Białostockiej w Wyszkowie doprowadził do czołowego zderzenia. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W niedzielę o godzinie 20.00 w Wyszkowie na ul. Białostockiej przez kilka godzin pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze wyjaśniali przebieg i okoliczności czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Technik wykonywał szkice zdarzeniowe, sporządzał dokumentację fotograficzna oraz oględziny miejsca oraz pojazdów.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 44-letni kierowca seata jadąc ulicą Białostocką od strony ul. Mazowieckiej  zjechał  na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki renault, którego kierowcą był 31-letni wyszkowianin. Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony 44-latek z gminy Somianka. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u kierowcy seata, aż 2 promile alkoholu.  Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi z uczestników zdarzenia był trzeźwy.

Teraz mieszkaniec gminy Somianka musi się liczyć z surowymi konsekwencjami karnymi jak i finansowymi.  Mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień.

Pamiętajmy, pijani kierowcy to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu obniża naszą koncentrację oraz powoduję błędną ocenę prędkości, odległości, a także naszych możliwości. Pijani kierowcy muszą liczyć się z odpowiedzialnością nie tylko prawną ale i moralna.

Wyszkowscy policjanci stale będą realizować działania zmierzające do eliminacji z dróg nietrzeźwych kierowców. Jedyna i słuszna zasada wobec takich osób to zasada ZERO TOLERANCJI.

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony