Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka grupa SPEED oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa = skuteczne eliminowanie piratów drogowych. Kolejny kierowca traci prawo jazdy

Data publikacji 12.05.2021

Przekazanie informacji o wykroczeniu za pomocą Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zajmuje tylko chwilę. Reakcja policjantów jest natychmiastowa, a ich szybkie i skuteczne działania pozwalają na wyeliminowanie zagrożeń i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Dzięki takiemu zgłoszeniu mazowiecka grupa SPEED zatrzymała kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.

„KMZB”, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zyskała ogromną popularność. Do zalet aplikacji należy przede wszystkim to, że jest ona bezpłatna, łatwa i szybka w obsłudze, a zgłoszeń można dokonać anonimowo. Przekazane od społeczeństwa spostrzeżenia w zakresie występujących zagrożeń wielokrotnie skutkowały działaniami, które wpłynęły na rzecz bezpieczeństwa. Przykładem takiego działania, były zgłoszenia, które dotyczyły prędkości w miejscowości Leszczydół Podwielątki.

Dzisiaj rano policjanci mazowieckiej grupy SPEED w trakcie weryfikacji zagrożenia zgłoszonego na KMZB wyhamowali renault, które pędziło z prędkością 104 km/h przez obszar zabudowany. Skutkiem poruszania się z nadmierną prędkością było zatrzymanie prawa jazdy 44-letniemu mieszkańcowi powiatu wyszkowskiego. Dodatkowo funkcjonariusze na kierującego nałożyli wysoki mandat karny oraz dopisali do konta kierowcy 10 punktów karnych.

Przypominamy, że już kilki lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

Koordynator Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa KPP w Wyszkowie każdej doby otrzymuje po kilka zgłoszeń, które przekazywane są policjantom.. Każde naniesione na mapę zagrożenie powoduje odpowiednią reakcję ze strony mundurowych. Dlatego zachęcamy do wskazywania zagrożonych w Waszej ocenie miejsc. Będą one pod naszą kontrolą, a działania policjantów poprowadzą do ich wyeliminowania bądź poinformowania odpowiednich służb. Pamiętajmy o możliwości załączenia zdjęcia bądź nagrania z ujawnionego wykroczenia. Przypominamy, że z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Nie zapominajmy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony