Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Budujesz dom? Zabezpiecz swoje mienie - apelują policjanci

Data publikacji 20.05.2021

W związku z rozpoczętym sezonem prac budowlanych wyszkowscy policjanci zwracają się z apelem o właściwe zabezpieczenie nowo budowanych domów.

Nowobudowane, niezamieszkałe jeszcze domu bardzo często są pokusą dla amatorów cudzej własności. Wiele osób zabezpieczenie swojego ,,nowego” domu np. w system alarmowy odkłada do czasu zakończenia budowy i ,,przeprowadzki”.

Wiele sytuacji pokazało, że takie myślenie jest mylne. Już na etapie budowy złodzieje mogą narazić nas na znaczne koszty. Straty w wyniku ich działania mogą być bardzo duże, ponieważ do ceny zakupu nowych elementów musimy jeszcze doliczyć cenę ich ponownego montażu. Oczywiście wiąże się to także z dużym opóźnieniem podczas budowy.

Bardzo często łupem sprawców padają narzędzia i urządzenia, które są niezbędne w trakcie prac budowlanych. Dlatego już na etapie gromadzenia wartościowych przedmiotów apelujemy o zamontowanie systemu alarmowego, który w dużym stopniu utrudni działanie ewentualnym sprawcom .

Taki system alarmowy powinien być uruchamiany także w dzień, kiedy opuszczamy teren budowy. W przypadku kiedy  nasz dom nie jest wyposażony  w tego rodzaju zabezpieczenia po zakończeniu prac każdego dnia powinniśmy zabierać z terenu budowy wartościowe przedmioty.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to pracochłonne, ale w przypadku braku właściwego zabezpieczenia, to czasem jedyna metoda na uniknięcie ich utraty. W przypadku zauważenia podejrzanych osób w naszej okolicy za każdym razem informujmy o tym policję.

Zgłoszenia można przekazywać bezpośrednio do dyżurnego wyszkowskich policjantów pod numerem telefonu 47-704-62-00.

 

 

 

kom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony