Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Oszuści znów atakują mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms do użytkowników z informacją o konieczności zapłaty zaległości za prąd. Nieuregulowanie wskazanej kwoty spowoduje odłączenie energii elektrycznej. Niestety wejście w zawarty w treści wiadomości link i autoryzowanie transakcji powoduje utratę z konta kwoty znacznie większej niż podana w wiadomości. Bądźmy ostrożni i zawsze weryfikujmy otrzymane wiadomości.
Dodano: 20.10.2021 Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę za prąd? Uważaj to może być oszustwo! -
W najbliższy czwartek tj. 21.10.br. policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.
Dodano: 20.10.2021 Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania Policji -
Jesień to okres, który zazwyczaj zaczyna się niepozornie – temperatury często jeszcze bywają wysokie i nic nie zwiastuje nadchodzącej zimy. Jednak już teraz należy przygotować się do krótszych dni i coraz wcześniej zapadającego zmierzchu. Policjanci przypominają, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych, które bardzo często ratują życie.
Dodano: 20.10.2021 Noś odblaski! Daj się zobaczyć -
Wyszkowscy policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców o wzmożenie czujności na oszustów podszywających się pod rzekomych wnuczków, policjantów, urzędników, hydraulików, gazowników, czy pracowników służby zdrowia. Oszuści stosują różne metody, aby nas okraść. Wykorzystują naszą chęć niesienia pomocy, zdenerwowanie, czy też chęć wzbogacenia się. Tak manipulują rozmową, aby zdobyć nasze zaufanie, a w konsekwencji nas okraść. Tylko w ciągu jednego dnia oszuści mogą dzwonić do kilkudziesięciu osób, aby wykorzystać ich dobroć i pozbawić w ten sposób ich oszczędności. Rozmawiajmy z seniorami z naszych rodzin na temat takich zagrożeń. Powiedzmy im, jak mają się zachować w przypadku takiej sytuacji.
Dodano: 20.10.2021 SENIORZE! - BĄDŹ CZUJNY I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ -
W okresie trwania sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla – zwanym potocznie czadem. Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: niewiedza, zaniedbanie, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Wyszkowscy policjanci przypominają i radzą co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia.
Dodano: 20.10.2021 Uwaga na czad!