Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie wspierające policjantów w codziennej służbie. Korzystanie z aplikacji daje mieszkańcom możliwość zgłaszania miejsca, gdzie dochodzi do sytuacji mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Na podstawie tych informacji policjanci podejmując interwencje eliminują zagrożenia. W 2023 roku radomscy policjanci odnotowali 3025 zgłoszeń. Od stycznia 2024 roku odnotowaliśmy już 635 zgłoszeń.
Dodano: 05.03.2024 Coraz więcej zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa -
Komenda Główna Policji uruchomiła pilotażowy projekt, w ramach którego osoba zgłaszająca zaginięcie dziecka będzie mogła bezpośrednio połączyć się telefonicznie z dyżurnym danej komendy wojewódzkiej Policji. Odbędzie się to przy pomocy specjalnego telefonu (tzw. sztywne łącze). Pilotaż projektu jest realizowany w województwach małopolskim i opolskim.
Dodano: 05.03.2024 Pilotażowy projekt dotyczący usprawnienia obiegu informacji przy zgłaszaniu zaginięć dzieci -
Przemoc wśród dzieci i młodzieży jest wieloaspektowym zjawiskiem, jego skala jest alarmująca. Sytuacja jest o tyle trudna, że ofiary niechętnie mówią o swoich doświadczeniach i najczęściej nie chcą zgłaszać problemu. O tym w jaki sposób szerzyć świadomość wśród młodzieży i budować pozytywne relacje rówieśnicze opowiedziała funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Zakrzewie.
Dodano: 05.03.2024 Przemoc rówieśnicza wśród dzieci i młodzieży -
Oszuści nieustannie wymyślają nowe sposoby działania i korzystają z nowych możliwości technologicznych. Dlatego powinniśmy zachować czujność, ponieważ przestępcy coraz częściej podszywają się m.in. pod pracowników banków, przedstawicieli instytucji, a nawet policjantów. Na wyświetlaczu telefonu widzimy numer, który wskazuje np. na infolinię banku. Rozmówca informuje nas, że jest pracownikiem banku, w którym mamy konto. Ostrzega przed planowanym oszustwem i radzi, aby przelać oszczędności na wskazany rachunek, konto techniczne banku. Często bez zastanowienia stosujemy się do podanych instrukcji i po chwili okazuje się, że zostaliśmy oszukani przez sprawców spoofingu.
Dodano: 05.03.2024 Przestępcy stosują spoofing podszywając się m.in. pod pracowników banków. Nie dajmy im satysfakcji, nie dajmy się oszukać