Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tylko w niedzielę policjanci przerwali jazdę dwóm kierowcom w stanie nietrzeźwości. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego. 57 i 36 latek w najbliższym czasie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi im do 2 lat więzienia, długoletni zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa. Pamiętajmy, pijani kierowcy to potencjalni sprawcy tragicznych wypadków drogach.
Dodano: 25.10.2021 Niedziela z promilami za kierownicą. Kolejni kierowcy w rękach drogówki -
Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.
Dodano: 25.10.2021 Policjanci z Wyszkowa, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali miniony tydzień -
59-letnia mieszkanka Wyszkowa usłyszała zarzut kradzieży, której dopuściła się w jednej z wyszkowskich drogerii. Kobieta została ujęta przez pracowników sklepu, a następnie przekazana interweniującym policjantom. Łupem 59-latki padły m.in. kosmetyki o wartości ponad 2,5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 25.10.2021 Ukradła kosmetyki za 2,5 tys. złotych -
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło rano w Starym Bosewie. Osobowe auto nie zdołało wyhamować przed rondem i uderzyło w przejeżdżający autobus, którym podróżowało 15 pasażerów. Na całe szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Dodano: 25.10.2021 Nie wyhamował przed rondem – uderzył w autobus -
Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który w obszarze zabudowanym jechał ponad dwukrotnie szybciej niż jest to dozwolone.
Dodano: 25.10.2021 Grupa SPEED przerwała zbyt szybką jazdę przez obszar zabudowany -
Policjanci wydziału kryminalnego wyszkowskiej komendy Policji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W garażu zajmowanym przez 39-latka funkcjonariusze znaleźli w sumie 1,7 kg środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 25.10.2021 Wyszkowianin odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków -
Policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie pod kątem jej prawidłowego przestrzegania. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.
Dodano: 25.10.2021 Kontrole realizowania obowiązujących obostrzeń wciąż trwają. Policjanci apelują o ich przestrzeganie! -
Dzisiaj rano wielu kierowców, musiało oczyścić szyby w swoich pojazdach i podczas podróży osłaniać oczy przed oślepiającym słońcem, a także zachować szczególną ostrożność z uwagi na śliską w wielu miejscach nawierzchnię. Ci, którzy jednak zapomną o względach bezpieczeństwa i nie zdejmą nogi z gazu, szybko zakończą swoją podróż na bezpośrednim spotkaniu z autem innego uczestnika ruchu, na poboczu lub w przydrożnym rowie. Co zrobić, aby uniknąć takich nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji? Przypominają wyszkowscy policjanci.
Dodano: 25.10.2021 Oślepiające słońce i poranne przymrozki – uważajmy na drogach