Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
-
Uczniowie - dziś pierwszy dzień szkoły. Wyszkowscy policjanci składają wam najserdeczniejsze życzenia.
Dziś rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Nowe plany, nadzieje, nowe możliwości. Z tej okazji wyszkowscy policjanci składają i tym najmłodszym i tym nieco starszym, którzy dziś pełni nadziei przekraczają próg szkolny, najlepsze życzenia, aby był to rok wyjątkowy...rok odkryć, dobrych relacji, spełniania marzeń, ale przede wszystkim rok bezpieczny, pozbawiony ryzykowanych i nieprzemyślanych zachowań. Życzymy Wam owocnej pracy, zapału do nauki, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!
-
Rodzicu - dziś pierwszy dzwonek w szkołach. Pokażmy dzieciom bezpieczną drogę do szkoły
Właśnie rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uczniowie i ich rodzice będą spieszyć się, aby zdążyć przed pierwszym dzwonkiem tego ważnego dla wszystkich uczniów dnia. Ważne, by w tym pośpiechu nie zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Znajdźmy zatem czas na spokojne przejście z dzieckiem drogi do szkoły i zwróćmy mu uwagę na ewentualne zagrożenia.
-
MOTObezpieczeństwo
Sezon motocyklowy w pełni. Funkcjonariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zwracają również uwagę na kierowców jednośladów, którzy należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.
-
Zwalniaj przy szkołach
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 2 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przeprowadzi akcję pn. Zwalniaj przy szkołach.
-
Na drodze kieruj się rozwagą, aby wakacyjne powroty były bezpieczne
Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Na drogach musimy liczyć się ze wzmożonym ruchem, zwłaszcza na głównych trasach prowadzących z miejscowości wypoczynkowych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
-
Bezpieczna Droga do Szkoły
Po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Dlatego od 2 do 30 września 2024 r. Policja będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Bankowcy dla cyberedukacji: Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!
Pracownik banku, który dzwoni do Ciebie z numeru Twojego banku może okazać się cyberprzestępcą? Scenariusze mogą się zmieniać, ale cel jest ten sam – kradzież pieniędzy przez zmanipulowanie klienta, że działa w porozumieniu z pracownikiem banku. W dobie rosnącej liczby cyberataków, zachowanie ostrożności i świadomości zagrożeń jest kluczowe dla ochrony prywatnych danych i bezpieczeństwa w sieci.
-
Nie zatrzymał się na „stopie”, uderzył w skodę
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w Somiance na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z drogą K-62. Kierujący volkswagenem nie zastosował się do znaku „STOP”, wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą skodą, którego kierujący z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Chwila nieuwagi może doprowadzić do opłakanych w skutkach konsekwencji.
-
Pijany przyjechał do pracy i chciał jechać w dalszą trasę. Znieważył interweniujących policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Został zatrzymany
Zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, znieważania policjantów i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich, usłyszał 23-letni kierowca, który stawił się do pracy, mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i chciał wyjechać w trasę służbowym busem. Mężczyzna swoje niezadowolenie z pokrzyżowanych planów wyładował na interweniujących policjantach, wobec których stał się agresywny. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w województwie mazowieckim
W dniach 5-18 września 2024 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.
-
Wypadek z udziałem dwóch rowerzystów
Wyszkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego wypadku drogowego, do którego doszło w piątek na skrzyżowaniu ulic Serockiej z Akacjową w Wyszkowie. W wyniku zderzenia się rowerzystów, obydwaj zostali przetransportowani do szpitali. Jeden z cyklistów doznał poważnych obrażeń. Kolejny raz apelujemy o ostrożność i przypominamy podstawowe zasady obowiązujące kierujących jednośladami.
-
Korytarz życia! – pamiętaj, że Ty też możesz czekać na pomoc…
Wyszkowscy policjanci przypominają, że w działaniach służb ratunkowych to czas odgrywa ogromną rolę. Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego, korek który powstaje może całkowicie zatamować ruch na wiele godzin i niejednokrotnie utrudnić dotarcie do osób poszkodowanych. Pamiętajmy, że sami możemy przysłużyć się osobom, które potrzebują pomocy. Wystarczy, że zrobimy jedną prostą rzecz, która stosowana jest już od bardzo dawna w wielu państwach świata - tzw. KORYTARZ ŻYCIA!
-
Leżał pijany na trawniku, a przy tym był poszukiwany za nieopłacanie grzywny
Nie przyjąłeś mandatu karnego lub nie zapłaciłeś grzywny i myślisz, że przejdzie ci to płazem? Nic bardziej mylnego. Niezapłacona grzywna skutkuje zamianą, na karę aresztu od kilku dni do nawet 6 miesięcy w tej samej sprawie, o czym przekonał się 64-letni mieszkaniec Wyszkowa. Mężczyzna leżał pijany na trawniku, a przy tym był poszukiwany za nieopłacanie grzywny.
-
Miał „ ciężką nogę”. Stracił prawo jazdy
4000 zł mandatu, 14 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące dla kierującego audi, który nie zważając na ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, sunął jedną z wyszkowskich ulic mając 111 km/h na liczniku. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie i zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
-
64 latek odpowie przed sądem za kradzież… prądu
Dzięki dobremu rozpoznaniu policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, odpowiedzialności karnej nie uniknie mieszkaniec gminy Somianka, który od kilku miesięcy kradł energię elektryczną. Mężczyzna poprzez zarzucenie przewodów na linię niskiego napięcia korzystał z prądu z pominięciem licznika. Śledczy ustalają teraz wartość poniesionych strat. Za przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie
Przed nami upalny, słoneczny weekend. Kiedy słońce świeci, niebo jest bezchmurne, a temperatura zachęca do wyjścia z domu, wielu kierowców rusza na drogi z myślą o przyjemnej jeździe. Wydawać by się mogło, że sprzyjające warunki atmosferyczne powinny przekładać się na większe bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety, statystyki i obserwacje funkcjonariuszy policji wskazują na coś zupełnie odwrotnego – ładna pogoda często sprzyja wzrostowi liczby wypadków.
-
Nie miała prawa jazdy i była tak pijana, że uderzyła w słup, i uciekła z miejsca zdarzenia
Nie miała prawa jazdy, a do tego mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadła za kółko samochodu, z równie pijanymi pasażerami i doprowadziła do zderzenia w słup. Po całym zajściu postanowiła odjechać z miejsca zdarzenia. 39-letnia mieszkanka gminy Wyszków szybko została zatrzymana przez funkcjonariuszy i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania autem bez uprawnień.
-
Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo – Zgłoś zagrożenie na KMZB
Wyszkowscy policjanci niemal codziennie otrzymują nowe zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w tym roku funkcjonariusze z Wyszkowa otrzymali ponad 900 zgłoszeń dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta i powiatu. Każde zgłoszenie napływające od Państwa jest przez nas wnikliwie sprawdzane, a we wskazanych miejscach pojawiają się funkcjonariusze.
-
Matka mająca blisko 3 promile, opiekowała się dwójką dzieci
Policjanci interweniowali wobec kobiety, która według zgłoszenia miała sprawować opiekę nad dziećmi będąc w stanie nietrzeźwości. 42-latka mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie sprawowała opiekę nad dwójką swoich dzieci w wieku 5 i 12 lat. Sprawą nietrzeźwej matki zajmie się teraz sąd rodzinny.
-
Kradł akumulatory z hulajnóg. Spowodował straty na kwotę kilku tysięcy złotych
Kryminalni z wyszkowskiej komendy zatrzymali 34-latka, który od pewnego czasu okradał hulajnogi elektryczne z akumulatorów. Mieszkaniec gminy Zabrodzie usłyszał już 3 zarzuty kradzieży, powodując łączne straty na kwotę ponad 7 tys. zł. , za które odpowie przed sądem. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za , których wcześniej się dopuścił, dlatego wprost z policyjnej celi trafił do tej w zakładzie karnym.
-
Znęcał się nad żoną. Policja zastosowała zakaz zbliżania.
Dzielnicowa z gminy Wyszków wydała zakaz wobec sprawcy przemocy. 31-latek ma zakaz zbliżania się do domu swojej rodziny i jego najbliższego otoczenia. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad żoną. Prawo broni ofiary przemocy domowej, a sprawca przemocy musi liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania.
-
Już za chwilę pierwszy dzwonek. Ruszył "szał" kompletowania wyprawek szkolnych. Pamiętajmy o kilku zasadach.
Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji. Za chwilę zabrzmi pierwszy dzwonek szkolny, a my wpadamy w „szał” kompletowania wyprawek szkolnych...książki, zeszyty, przybory szkolne, plecaki. W czasie takiego zabiegania pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
-
Za 50 paczek papierosów może "posiedzieć" nawet 5 lat - 37-latek ukradł towar, który miał dostarczyć
Miał dostarczać towar do sklepu – część zdecydował się zabrać. Nieuczciwy dostawca ukradł 50 paczek papierosów, zdejmując je z palety pod nieuwagę pracowników. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
-
Spadł z roweru bo miał ponad 2,5 promila alkoholu. Swoją jazdę zakończył w szpitalu.
Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów, jednak pamiętajmy o tym, że wsiadając na rower jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. O tym, jak niebezpieczne jest ich ignorowanie przekonał się 59-latek, który wybrał się na wycieczkę rowerową mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Swoją podróż zakończył w szpitalu. Apelujemy do rowerzystów o rozwagę i zadbanie o własne bezpieczeństwo. Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat w wysokości 2500 zł.